שווה ניגוב: 10 החומוסיות הטובות בארץ

של תיאבון בריא
שווה ניגוב: 10 החומוסיות הטובות בארץ

אין טיעון טוב יותר כמו ״על טעם ועל ריח – אין להתווכח״ כאשר מדרגים את החומוסיות הטובות בארץ. תמיד יהיו אלף דעות ואין-ספור ויכוחים ולכן הרשימה הזו אף פעם לא תהיה שלמה. למרות זאת, השתדלנו והבאנו לכם את המיטב של  החומוסיות בארץ, את אלה שבאמת לא כדאי לכם לפספס אם יוצא לכם להגיע לאיזור.

שתפי:

אבו חסן – עלי קראוון

A photo posted by אוכל בחוץ (@food_out) on

החומוסיה שאף רשימה לא תהיה שלמה בלעדיה. מפורסמת בעיקר בגלל החומוס המעולה ו״המנה המשולשת״ (חומוס מסבח ופול). שימו לב, כמו עוד הרבה חומוסיות גם כאן ב-14:00 נגמר כל החומוס.

הדולפיו 1, יפו

בהדונס

למרות שכבר הפכה לרשת עם זכיינים שונים וטעמים שמשתנים מעט בין סניף לסניף, החומוס של בהדונס רמת גן נשאר אותו דבר כבר 25 שנה. חומוס בעל מרקם חלק ונעים שמתגלגל על הלשון.

ביאליק 138, רמת גן

חומוס סעיד

A photo posted by 뽀영 (@boyoung.0212) on

חומוס סעיד נמצא בלב השוק של העיר עכו וכל מקומי יידע לכוון אתכם אליו.  עם פיתות טריות מהמאפייה,חומוס אוורירי ותערובת פול החמצמצה אל תתפלאו שהחומוס נגמר כבר בצהריים.

שוק עממי העיר העתיקה, עכו

חומוס אבו שאקר

החומוס של אבו שאקר בעל מרקם סמיך וטעם ייחודי.  תיבול מתון וטחינה מעולה הופכים את המנה לאחת ממנות החומוס הטעימות בצפון ובארץ כולה.

רח׳ המגנים 29, חיפה

חומוס עיכרמאווי

עם שלושה סניפים בעיר אולי זה ה-חומוס הכי טוב בירושלים.  בחומוס עיכרמאווי תוכלו להתלבט בין מסבחה  לחומוס פול שמכינים עד היום בשיטה המסורתית של מכתש ועלי. חומוס, חמצמץ, אוורירי מתובל נכון שמוגש עם שמן זית איכותי.

הנביאים 2, ירושלים

חומוס אבו שוקרי

A photo posted by אוכל בחוץ (@food_out) on

החומוס של אבו שוקרי מאבו גוש הוא חומוס שלא כדאי לפספס גם אם הוא לא בדיוק האבו שוקרי המקורי. מתכון סודי הופך את החומוס לאוורירי, עשיר בטעם ובעל חמיצות עדינה.  ביחד עם טחינה והמון שמן זית זו הופכת להיות מנת החומוס הטובה בארץ.

רחוב השלום 15, אבו גוש

תנעמי

אצל תנעמי תמצאו מנת חומוס חמה מתובלת בגרגרי חומוס רכים ונימוחים. המנה מלווה בטחינה שפוגעת בול ובגלל זה גם ברעננה תצטרכו להשתרך בתור עד שתגיעו למנה המיוחלת.

אחוזה 133, רעננה

הבן של הסורי


המקום היחדי שמגיש את החומוס שלו בצלחת שטוחה. מרקם משחתי חלק, טעם חמצמץ ומתכון שעבר מאב לבן, הופכים אותו להיות החומוס הכי טעים במרכז תל אביב.

 הזקן 10, תל אביב

משאוושה

המשאוושה של משאוושה היא מעין מסבחה חמימה, קלילה ואוורירית המשלבת גרגרי חומוס גרוסים גס יחד עם גרגרי חומוס שלמים. את המנה אפשר לקבל עם טחינה או בלעדיה. בשעות הלחץ וכשהתור הולך ומתארך יש להירשם על דף שתלוי על דלת המקום ולהמתין למלצרית שקרא בשמכם.

פינסקר 40, תל אביב

חומוס חליל

אל תתנו למסעדה לבלבל אתכם כי רוב האשנים מגיעים לחליל זה כדי לטעום את המסבחה הפורסמת. יש שאומרים היא עולה אפילו על המסבחה של אבון חסן. המסבחה של חליל חלקה, עדינה  ומתובלת היטב מה שהופך אותה לממכרת ביותר.

קהילת דטרויט 6 רמלה

שכחנו את החומוסיה שאתם חושבים שהיא היא הכי טובה? כתבו לנו בתגובות!

שתפי:

השאירי תגובה

דילוג לתוכן