ביקורת מסעדות: מא פאו

של תיאבון בריא
ביקורת מסעדות: מא פאו

Ma Pau, המסעדה ההודית שנפתחה לא מזמן בנחלת בנימין בתל-אביב, מבטיחה ״אוכל רחוב הודי״. קונספט קצת אחר מאשר המסעדות ההודיות שקיימות כבר שנים ומתאפיינות באווירה מאוד מיושבת ורצינית. פירוש שמה של המסעדה הוא ״לחם של אמא״ – ואכן, את המקום פתחו שלושה אחים שמנסים לשחזר את הטעמים שעליהם גדלו.

אז כן – האווירה באמת לא מחייבת, וכמעט לא מרגישה ״הודית״. בתוך המסעדה עצמה יש בר גדול ומסביבו מספר מצומצם של שולחנות שפונים אל המטבח הפתוח וחלקם אל הרחוב. בחוץ (על רחוב נחלת בנימין) יש שולחנות ארוכים שנראים כמו שולחנות פיקניק משודרגים. הישיבה עליהם מזכירה ישיבה בחדר אוכל – מעין תחושה של ״ביחד״. מא פאו היא מסעדה שכיף להעביר בה ערב רגוע ולא מחייב באמצע השבוע.

שתפי:

האוכל

תפריט של מא פאו מתחלק לשלוש חלקים: ראשונות, מנות ביניים – כאלה שאפשר לאכול מהר (או לקחת) ומנות עיקריות. ניסינו לטעום מכל חלק.

חלק ראשון: צ׳אט – מנות ראשונות

כמנה ראשונה לקחנו בטטה וודה – שני כדורי פירה מתפוח אדמה מטוגנים. הכדורים עצמם לא היו כבדים ונגיעה של רוטב מתקתק הוסיפה קלילות לביס. מנת פתיחה נוספת שאכלנו היא תבשיל חומוסים ברוטב עגבניות. התבשיל היה טעים אך אם היה מגיע עם צ׳פאטי זה היה נחמד יותר. זה הרגיש שהמנה מתאימה יותר למנה עיקרית מאשר כמנת פתיחה.

חלק שני: פאו – ארוחות מגולגלות

הזמנו את הפראנקי – תבשיל צמחוני מגולגל בצ׳פאטי. התבשיל מורכב מכרוב, תפוחי אדמה ולביבות בצל מטוגנות שהוסיפו קראנציות ועסיסיות ונתנו לרול ההודי את הטעם מיוחד שלו. המנה מושלמת כמנה ״לקחת״ או כמנה עיקרית קלילה. המנה מצדיקה את הבטחת ״אוכל הרחוב ההודי״, ובגדול.

חלק שלישי: טאלי טנדור וקארי

את הטאלי אנחנו כבר מכירים ולכן הפעם התמקדנו בתבשילי הקארי. הזמנו דאל – תבשיל עדשים אדומות שהגיע עם צ׳פאטי (או אורז). הדאל היה קרמי וטעים, ואם לא הייתי מכירה את האוכל ההודי לא הייתי מנחשת שהמנה עשויה מעדשים. המנה עצמה חביבה וסטנדרטית, ולא מרגשת במיוחד.

השירות

למרות השעה המוקדמת שהגענו, המקום היה מלא ותור של אנשים התחיל להיווצר בפתח המסעדה. עברו כמה דקות טובות עד שניגשו אלינו אבל קיבלנו את זה בהבנה. המלצרית הייתה חייכנית והסבירה בסבלנות על כל חלק בתפריט.

פאסט פוד הודי

החידוש הכי גדול של מא פאו הוא במנות הפאו – מנות הביניים. לטעמי הן המוצלחות ביותר (לפחות הפראנקי, את הלחמניה הממולאת ננסה בפעם הבאה). המנות מזכירות באופי שלהן פאסט פוד – ארוחה שלמה מגולגלת בצ׳אפטי או שנמצאת בתוך לחמניה. מנות קלילות שכיף לאכול גם בישיבה במקום וגם לקחת כטייק אווי.

מא פאו, נחלת בנימין 59, תל אביב
שתפי:
דילוג לתוכן